Informace ke znovuotevření badatelen archivu

Vážení badatelé,

badatelna Na Struze i badatelna Kanice budou znovu otevřeny od 4. května 2020.

Za účelem dodržení hygienických podmínek stanovených ministerstvem zdravotnictví je bohužel nutné počet badatelů omezit a zavést další nezbytná opatření.

Prosíme proto badatelskou veřejnost, aby níže uvedeným pokynům věnovala maximální pozornost!

Obecná opatření

Do budov archivu mají zakázán přístup osoby, které:

  • mají nařízenou karanténu, jejíž doba ještě neuplynula;
  • byly v posledních 14 dnech před návštěvou v přímém kontaktu s osobou s onemocněním COVID-19
  • jeví příznaky virového respiračního onemocnění (zvýšená teplota, kašel, dýchací obtíže).

Úprava otevíracích hodin badatelen

Badatelna Na Struze:

Studovat bude možné PO – ČT během dopoledního bloku 9–12 a odpoledního bloku 13–16 hod. Mezi 12–13 hod bude badatelna UZAVŘENA za účelem dezinfikování společných prostor.

Badatelna Kanice:

Studovat bude možné PO – ČT během dopoledního bloku 8–11 a odpoledního bloku 12–15 hod. Mezi 11–12 hod bude badatelna UZAVŘENA za účelem dezinfikování společných prostor.

 

Objednávání ke studiu

Každý badatel je povinen se dopředu objednat ke studiu na konkrétní termín, který musí následně schválit pracovníci badatelny. Objednání na obě badatelny je možné výhradně e-mailem na badatelna.struha@abscr.cz a badatelna.kanice@abscr.cz, a termín musí být potvrzen e-mailem obsluhy badatelny. Z tohoto důvodu není možné objednávat se telefonicky.

Je možné objednat se jak na dopolední, tak odpolední blok v jednom dni. Objednat se je nezbytné i pro vyzvednutí digitalizovaných archiválií, registraci do e-badatelny atd. Neobjednaní badatelé nebudou do prostor archivu vpuštěni.

Rušení rezervací

Vzhledem k předpokládanému velkému zájmu o studium a omezené kapacitě badatelny žádáme o ohleduplnost k ostatním badatelům. V případě, že se objednaný badatel nemůže dostavit na smluvenou dobu, prosíme o včasné zrušení rezervace, a to minimálně 24 hodin před potvrzeným termínem.

Pokud se badatel bez zrušení rezervace nedostaví ve dvou případech po sobě, budou mu veškeré další rezervované dny stornovány a bude se muset ke studiu objednat znovu.

Opatření v badatelně

Studium digitálních reprodukcí archiválií přímo na počítači v badatelně nebude možné. Připravené digitalizované archiválie si lze vyzvednout vypálené na CD nebo DVD, za poplatek dle platného sazebníku (CD 40 Kč, DVD 60 Kč).

Vstup do budovy archivu je možný výhradně s vlastní rouškou a gumovými rukavicemi a při studiu i čekání na obsloužení jsou badatelé povinni dodržovat dvoumetrové rozestupy.

Doporučujeme vzít si s sebou do badatelny vlastní fotoaparát nebo ruční skener a psací potřeby.

 

Výše uvedená opatření platí jak pro úřední, tak pro neúřední badatele.

Děkujeme za pochopení.