Archiv bezpečnostních složek na festivalu Braník sobě

Vážení přátelé, naši milí badatelé,

jedna z budov Archivu bezpečnostních složek sídlí na Branickém náměstí. Několik let za sebou proto Archiv nesmí chybět na tradičním sousedském setkání branických ulic a jinak tomu nebude ani letos.

Na festivalu Braník sobě můžete zhlédnout opět výstavu nazvanou „Braník očima bezpečnostních složek“, která bude obsahovat kopie dokumentů a fotografií z provenience Státní a Veřejné bezpečnosti, týkající se bezprostředně branické lokality. Na místě najdete také letáčky, které představí v kostce činnost našeho Archivu (jejich součástí je rovněž žádanka o archiválie) a prohlédnout si můžete i Sborník ABS. Najdete tu archivářky, které budou odpovídat na Vaše dotazy ohledně zpřístupňování archiválií nebo třeba fulltextového vyhledávání v naší eBadatelně.

V případě hezkého počasí se pokusíme promítnout i vybrané filmy a dokumenty z provenience Státní bezpečnosti, k dispozici bude i dobový psací stroj, na kterém děti mohou přepisovat „samizdaty“ nebo si třeba vyplnit tzv. osobní kartu za pomoci slovníku, který využívala československá civilní rozvědka v 80. letech minulého století pro popis tzv. nepřátelských osob. Těšíme se na Vás 9. září 2023 v Bezové ulici.

https://www.braniksobe.cz/